antropoloji.blogspot.com
antropoloji.blogspot.com üniversite ögrencilerince kurulmus, tamamen bilgi paylasımına yönelik ve hiç bir ticari çıkar saglamaya yönelik olmayan bir blogdur

antropoloji.blogspot.com was founded by university students, and for sharing information completely without any commercial interest to provide a platform
Lütfen arkadaş ekleyin.

Antropoloji konusunda kaynak bulmak çok zor olduğu için gerçek anlamda bilimsel bilgi içeren...

Posted by Gür Alp on 1 Haziran 2015 Pazartesi

8 Haziran 2012 Cuma

FOROST / Bir web sitesi tanıyalım


FOROST, adli osteoloji verilerinin uluslararası akademik, insani ve hukuk topluluklarının serbestçe kullanımına adanmıstır.
Forensicosteology.org’un ana içerigini FOROST veritabanı olusturmaktadır. Iskelet lezyonlarını gösteren ve serbest erisime açık olan bu görsel veritabanı, dünyanın dört bir yanındaki çesitli ülkelerde bulunan çok sayıdaki enstitünün koleksiyonlarının birlestirilmesiyle olusturulmustur. Bu enstitüler FOROST veritabanına gönderilen tüm bilgilerin telif hakkını elinde bulundurmaktadır ve içerigin tüm güvenligi saglanmıstır. Bu portalda kullanılan materyallerin referansı için forensicosteology.org yada FOROST gelistirme ekibi degil, materyallerin saglandıgı koleksiyon yada enstitü kaynak olarak gösterilmelidir.
 Yukarıdaki bilgilere ek olarak bu web sayfasında egitimciler tarafından insan osteolojisi ögrenim ve ögretiminde kullanılabilecek egitim koleksiyonlarına ait resimler, elektronik ders notları (Powerpoint ve Keynote slaytları) ve eğitsel videolar bulunmaktadır.

(Web sayfasına ulaşmak için tıkla)

Hiç yorum yok: